E-kantor czy tradycyjny kantor – co warto wybrać?

Dawniej, aby wymienić waluty, musieliśmy udać się do kantoru stacjonarnego. Dzisiaj możemy zrobić to przez Internet, bez wychodzenia z domu. Powstaje coraz więcej kantorów internetowych. Wiele osób zastanawia się, czy korzystanie z kantorów internetowych jest bezpieczne i co bardziej się opłaca – wymiana walut poprzez e-kantor czy tradycyjny kantor.

Wymiana walut poprzez e-kantor – czy jest się czego bać?

Może się wydawać, że wymiana walut poprzez e-kantor to trudna i skomplikowana transakcja. Zwłaszcza osoby starsze i nieobeznane z nowoczesnymi technologiami mogą uważać, że szkoda zachodu i o wiele szybciej i łatwiej jest po prostu udać się do tradycyjnego kantoru. Nie jest to prawdą. Założenie konta i rejestracja w e-kantorze nie powinny zająć więcej niż piętnaście minut. Następnie dokonywanie wymian odbywa się bardzo szybko i sprawnie. Korzystając z renomowanych, znanych kantorów internetowych o ugruntowanej pozycji na rynku, nie powinniśmy obawiać się o bezpieczeństwo transakcji.

Co się bardziej opłaca? E-kantor czy tradycyjny kantor?

Oczywiście, zawsze warto sprawdzać kursy w różnych miejscach. Praktyka wskazuje jednak na to, że najczęściej kursy walut w kantorze internetowym są o wiele bardziej korzystne dla klientów niż kursy w punktach stacjonarnych. Wiąże się to z faktem, że e-kantory ponoszą mniejsze koszty niż kantory stacjonarne. Jeżeli wymieniamy jedynie od czasu do czasu niewielkie kwoty, różnica nie będzie zbyt duża. Przy większych kwotach warto jednak rozważyć założenie konta w kantorze internetowym. Może się to przełożyć na bardzo konkretne oszczędności.

https://www.dobrykantor.pl/